środa, 19 grudnia 2012

Czy koniec?

Oj, chyba nie. Muszę rozczarować tych, którzy wybierali się już na Tamten Świat.
 
Majowie zrobili wszystkich w konia!!!! Zakończyli podstępnie swój kalendarz na dniu 21 grudnia 2012 roku, sugerując tym samym, że dalej to już tylko  katastrofa totalna i WIELKIE BUM.
 
A tu nie!!! Cwaniaki  obliczyli ciąg dalszy na następne parę tysięcy lat lat i ukryli go głeboko, na ścianach domu, który całkiem niedawno odkryli wścibscy archeolodzy w Gwatemali, w mieście Xultun, w tzw. pracowni uczonego. Inskrypcje na ścianach układają się w rzędy cyfr, tworzące nieznany dotąd kalendarz Majów, z którego wynika, że kataklizm nadejdzie dopiero za siedem tysiecy lat!  
 
Cyfry układają się we wspólne cykle kalendarzowe  i astronomiczne. Jest tam kalendarz ceremonii, liczący 260 dni, słoneczny, liczący 365 dni, oraz kalendarz oparty na Wenus i Marsie z 584 dniami i 780 dniami. Uczeni twierdzą, że chodzi tu o trzy systemy kalendarzowe Majów, jednak żaden z nich nie kończy się w dniu 21 grudnia 2012 roku. Zawarte w nich obliczenia jednoznacznie obejmują okres  siedmiu tysięcy lat, a więc wybiegaja daleko poza rok 2012.
 
A więc, moi drodzy, nie ma wyjścia - musimy żyć dalej:)))
 
Jednak, tak na wszelki wypadek, już dzisiaj życzę Wam Wszystkim zdrowych, miłych i radosnych Świąt, jeśli nie na TYM, to na TAMTYM świecie.
 
 


6 komentarzy:

 1. Znaczy ,trzeba lepic te pierogi:-)
  Dla Ciebie i Twoich bliskich wesolych I przede wszystkim zdrowych Swiat :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba, bo nawet jeśli będzie ten KONIEC, to mogą sie przydać w tej dalekiej podróży na TAMTEN.

  Wszystkiego najlepszego świątecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurczę, a już myślałam, że jednak koniec nastąpi. No nic, "trza" się męczyć dalej. Oraz bez względu czy ten koniec nastąpi czy nie, Tobie również życzę cudnych świąt Bożego Narodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, niestety:)). Musimy oczekiwać następnego końca

   Wszystkiego naj:)))

   Usuń
 4. A ja wiedziałam, że tak będzie:)) przecież ja jeszcze nie rozliczyłam się z fiskusem, poza tym, mam jeszcze kilka innych spraw do załatwienia...
  Serdeczności na święta:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie ten fiskus pomieszał szyki Majom!!!

   Również serdeczności:))

   Usuń